ПОРТАЛ | ФОРУМ | ГАЛЕРИЯ | МУЗИКА | ВИДЕО | ТЕКСТОВЕ | ТУРНЕТА | ИСТОРИЯ | ВРЪЗКИ | ДРУГИ

ТЪРСЕНЕ | ПОТРЕБИТЕЛИ | ПРОФИЛ | СЪОБЩЕНИЯ | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД/ИЗХОД
Testset

НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> Други групи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Titan

Местожителство: Brill's Inn, near Undercity, Azeroth

МнениеПуснато на: Пет Ное 27, 2009 3:32 pm    Заглавие: Testset Отговорете с цитат

Е па крайно време беше да си направя тема за моята "група" Laughing Както се подразбира, "група" е силно казано, имайки предвид, че моментно само аз съм активен и постоянен член в нея Laughing Прииждащите гости така или иначе още не са взели сериозно участие, така че засега няма да ги и споменавам, за да няма после неизпълнени очаквания, защото някои от имената, които поканих вероятно са ви познати от световната индъстриъл метъл сцена Very Happy

Но, да се върнем на "групата". Тя е сформирана през Ноември 2006-та от Георги Андонов (китара, барабани, бас, програминг) и Десислав Ангелов (бас, програминг). Скоро след това Десислав безмълвно напуска (тъй като Георги напуска другата група, в която са заедно, Chainsoul), идва Емо, който се гласи за вокалист. Уви, Емо не се обажда около половин година, след което също безмълвно напуска и най-вероятно още не е забелязал.

Творчеството на групата се изразява в куп нахвърляни и крайно зле записани демота. В края на краищата, след 3 години неактивност и ходене по мъките на китарата, Testset успява да запише най-накрая свестен демо инструментал, показващ основната идея за музика, а именно - дебели слоеве от мазна и не особено модерна електроника, настроени на "до" тежки китари и набиващ се в главата ритъм. Без претенции за особено велика музикалност. Както се казва - обикновена музика за куфеене. За желаещите да чуят творчеството на въпросния проект, моле, посетете MySpace страницата на Testset, където нищо не е ъпдейтвано от 100 години или просто провлачете долния линк в своя WinAmp, за да чуете гореспоменатото демо Laughing

От 2-та коментара в темата се надявам да получа интересни мнения и препоръки, че да ги сравня с мненията и препоръките на другите Rolling Eyes

Testset - Радиация (Demo Instrumental)

Възползвайте се умерено Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
number 100
Старшината

Местожителство: Ledbury, UK

МнениеПуснато на: Пет Ное 27, 2009 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Жоре, слушах сета. Значи веднага ми се набиха достатъчно тежките китари като най-големия плюс, дърпащ парчето нагоре. Замисълът е добър, но ми се струва че електронния фон е малко постен, като имам в пред вид че мелодията е добра, но трябва да се пипне още там. Бързия ритъм те вкарва във филма на момента и поддържащото темпо не спира до края на парчето, което е другия плюс поне за мен. Мога да определя стилът на трака като електро/екстрийм/индъстриъл и съм сигурен че липсата на вокал е третият плюс. Така че в крайна сметка имаш 3 плюса срещу един немаловажен минус. Коментарът ми е личен и се надявам да усетиш критиката ми Twisted Evil

"Вчера влязох в профила на Тил във феисбук и там прочетох нещо като неговото мото - "Нуждая се от слънцето". Това ме зареди с оптимизъм. Решен съм да се боря докрай !
"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kind

Местожителство: Златица

МнениеПуснато на: Пет Ное 27, 2009 9:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е на това му се казва разнообразие.. След всичко, което ми мина през ушите днес това ще се запамети най-бързо в мозъка ми и ще ми минава постоянно през главата Wink Доста добро бих казала, колкото и непрофесионално да е мнението ми. Mалко не съм съгласна с number100 за това, че е по-добре да няма вокал, но пък може и да е прав все пак.. зависи от текста, зависи и от вокала Wink Обобщение: парчето е много добро и повдигащо дори и най - скапаното настроение. Good Job! Razz
I’d lived a thousand lifetimes to find a soul like yours. A soul so pure, a soul so brave, an angel who takes my breath away. I want to lie with you forever my passion knows no bounds. I want to shield you from all evil, protect this love we found. Love me with your spirit.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
du
Site Admin

МнениеПуснато на: Съб Ное 28, 2009 9:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз подкрепям мнението на number 100, с изключение на частта за вокала. Според мен ако върху тази здрава музикална основа стъпи един здрав вокал...хммм нещата ще станат доста интересни.
Иначе като цяло Arrow поредното "браво" за Жорката Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Titan

МнениеПуснато на: Съб Ное 28, 2009 12:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lol, аз пък искам да ви кажа, че това дори не е цялата песен Laughing Чак сега проверих и видях, че това е 2 минути и 47 секунди с едни и същи звуци... Rolling Eyes Пробвайте да свалите линка наново, песента е дълга точно 4 минути Rolling Eyes Не че има кой знае какво развитие нататък, но поне има бийтдаун Laughing

Та така, оаках кратунките с тоя линк, ама нейсе. Ако някой има интерес - нека сега чуе цялата песен Laughing

Иначе, number100, мисля, че те разбрах Wink Електрониката можеше да е далеч по-добра и честно казано не е това, което самият аз исках да бъде. Просто за да се псотигне по-хубава такава е нужно познание по доста софтуер, с който съм се опитвал да боравя, обаче безуспешно Rolling Eyes Но в общи линии това единият тип саунд, който се опитвам да постигна.

И определено си трябва вокал. Това за мен е извън съмнение, тъй като пробно съм тествал песните с вокал и без. Изводът беше ясен - песента (както и повечето песни, които чуваме изобщо) звучи скучно и еднообразно без пеене. Махнете вокалите от която и да е песен и ще умрете от скука в 90% от случаите Laughing Тука е същото. Повтаря се едно и също 2 пъти, опит за бийтдаун, малка извивчица, шляп, край. Един вокал би допринесъл много. В момента съм набелязал човек, който да попее отгоре, просто трябва най-накрая да влезем в някое студио, защото всичко мога да си запиша вкъщи като хората, но не и вокали Laughing

Та така. Чуйте пак песента и си казвайте каквото ви е на душата, без да се притеснявате да не ме обидите. Няма такава опасност Cool
Върнете се в началото
number 100
Старшината

Местожителство: Ledbury, UK

МнениеПуснато на: Нед Ное 29, 2009 9:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Чух и цялото парче. На мен лично ми хареса първоначалния орязан вариант, защото като чух завършека и нещо се разочаровах. Моите разбирания за музика са достатъчно изкривени и за това аз се придържам към липсата на вокал. Почитател съм на електро-семплите и набиващите се до болка дръм машини и след толкова години слушане на пеещи, блеещи, драчещи и какви ли не вокали в тежката индустрия подобно парче като на Жорката ми идва на място само с монотонноста си и скорострелния ритъм. Но ще се радвам да го чуя и с намесата на някой надъхан фронтмен .. Гоше, очаквам те в действие в по нататъшните ти подобни проекти.

"Вчера влязох в профила на Тил във феисбук и там прочетох нещо като неговото мото - "Нуждая се от слънцето". Това ме зареди с оптимизъм. Решен съм да се боря докрай !
"
Върнете се в началото
Titan

МнениеПуснато на: Пон Мар 22, 2010 9:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В последно време си поиграх над един стар проект за песен (от 2001-ва от най-старата ми банда, толкова стар някъде) и ето какво се излюпи в крайна сметка Very Happy

Testset - Passchendaele (Demo Instrumental)

Пак тежките китари, набиващия се ритъм и мелодичния "припев" (моята гордост в случая), само че тоя път с една идея по-готини електроники Surprised Та, ако някой има уши да изтърпи още една песен в стил "задръстиъл метъл" - да пробва и да сподели наблюдения и предложения Cool Приемам и идеи за VST плъгини Surprised
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> Други групи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

С помощта на: Деян Христов

Оптимизатор BG - SEO, изработка и оптимизация на уеб сайтове и фирмени профили.