ПОРТАЛ | ФОРУМ | ГАЛЕРИЯ | МУЗИКА | ВИДЕО | ТЕКСТОВЕ | ТУРНЕТА | ИСТОРИЯ | ВРЪЗКИ | ДРУГИ

ТЪРСЕНЕ | ПОТРЕБИТЕЛИ | ПРОФИЛ | СЪОБЩЕНИЯ | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД/ИЗХОД
Интервю с Паул Ландерс [6.11.2007г.]

НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> Новини
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Blitzwing

Местожителство: Бъдещето

МнениеПуснато на: Вто Ное 06, 2007 6:06 pm    Заглавие: Интервю с Паул Ландерс [6.11.2007г.] Отговорете с цитат

Линк
FEUERMEIST3R

Местожителство: При Till

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 9:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това превод няма ли Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
stef_lp

Местожителство: sоfia

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Баси якото 30 песни ако са яки и да земат 11 начи трябва да са баси яките и щом признават че последните два са 'on the sweet side' начи може би тоя наистина ще е тежък. Нямам търпение Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
T1000

Местожителство: SkyNet's Core

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 10:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

FEUERMEIST3R написа:
Това превод няма ли Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

По принцип никой не е задължен да превежда, че да се сърдиш. Но понеже имам традицията да превеждам по-важните интервюта, след около половин час и това ще има превод.

Clear the decks, the Rammstein tanker is once again under steam!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
T1000

Местожителство: SkyNet's Core

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 10:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В: Как си?
О: Няма за какво да се оплаквам.

В: Какво ново около Rammstein?
О: Големите новини са, че групата отново е заедно и започнахме работа по нови песни. Работим по новия материал и вече сме сглобили 30 парчета. Няколко от тях са индивидуални разработни на членове от групата докато почивахме, но най-важното е, че този път най-забавното е начинът, по който работим заедно. Това е най-приятно.

В: С предните два албума групата напрактика не работеше заедно. Рихард беше в Ню Йорк, а групата в Германия. Значи сега групата работи по-сплотено над песните този път?
О: Рихард все още живее в Ню Йорк. През повечето време групата беше заедно в Германия, докато работехме по песните. Рихард доста летеше напред-назад през това време. Сесиите този път бяха много добри.

В: С такава позитивна нагласа на групата, това означава ли, че новият албум ще е по-малко агресивен?
О: Мисля, че агресията може да е позитивна. Енергийно гледано, ще е по-тежък. Всичко ще бъде по-директно и фокусирано. Това може да се окаже най-тежкият албум, който сме правили. Последните два бяха малко сладникави.

В: Последните 2 бяха сладникави, но пак имаха тъмен и агресивен подтекст.
О: Групата мисли, че всичко е по-стегнато и тежко този път. Въпреки това винаги е трудно за групата да каже, защото ние може и да си мислим, че е по-тежко, но журналистите да кажат, че звучи като предния, а пък той ще е напълно различен от него. Много е субективно. Сега, след като сме направили 5 албума, имаме увереност, че този албум ще бъде добър. Нещо, като когато си купуваш Mercedes S-класа, знаеш, че ще бъде чудесна кола.

В: С написани 30 песни, ще ги запишете ли всички и после да ги разделите на 2 аблума отново?
О: С Rosenrot и Reise, Reise беше изключение. Този път ще направим само един албум и толкова.

В: Групата си взе година почивка. Как прекара това време?
О: Идеята в началото беше да не правя нищо, защото досега все бях много зает. Свиря музика през целия си живот. През първите няколко месеца беше много тежко за мен. Разхождах се из квартала без да знам какво да правя (бел. прев. - вместо да си купи едно Ferrari и да си живее живота Laughing ). Малко по малко обаче дойде приятното чувство на отпуснатост и релаксация. Заминах на ваканция за 2 месеца със семейството си и просто се наслаждавах да мързелувам. Оли ме запали по уиндсърфинга след това. Направо полудях по него. Сега съм много, много пристрастен към уиндсърфинга и по всяко време, когато има вятър, съм готов да го практикувам. Когато няма вятър, си играя с електрическия хеликоптер вкъщи. Беше много полезно за цялата група да отпочинем малко. Не бяхме "прегорели", нито пък ни свършиха идеите, просто започнахме да се чудим защо го правим, след като не можем да се забавляваме и наслаждаваме на времето си. Нямаше смисъл да чакаме до пенсия, за да можем да го правим. Сега мога да се наслаждавам и да седна пред компютъра и да организирам някоя песен, да ида на уиндсърфинг и на упражнение с групата. Всичко е еднакво.

В: С новите ти хобита, мислиш ли, че ще правите по-дълги почивки между албумите?
О: Групата никога не е имала инерция, която да я движи да започва нови неща. Винаги сме се нуждаели от определено време почивка, за да можем да започнем работа по нов албум. Групата работи като въртящата се врата на хотел. Когато искаш да влезеш, винаги е твърде бавна. Ако бутнеш вратата, цялото нещо спира и стигаш до никъде, затова трябва да тръгнеш с темпото на вратата. Когато започнахме, започнахме по времето на Nirvana, System of a Down, Limp bizkit. Тези групи се опитваха прекалено много и натискаха много и всичко се забави в следствие. Да чукам на дърво, при нас всичко върви добре. Ние сме като стар автомобил, който има нужда от поддръжка. Ако го третираш правилно, ще върви много време. Много групи изглежда издържат около 5 години и после се разпадат.

В: Volkerball беше пуснат наскоро в САЩ. Как бяха избрани концертите за DVD-то?
О: Напрактика тези, които снимахме, бяха годни да бъдат включени. Имаше някои концерти, които бяха логистически прекалено сложни за снимане и включване след това. Имахме избор от няколко шоута, от тези които снимахме. Иначе имахме още едно шоу във Франция, което беше жестоко.

В: Това DVD като край на тази страница за групата ли е?
О: Да, това е краят на тази ера, точно така.

В: Забелязах, че на гърба на обложката пише "To be continued..."
О: Със следващото турне задължително трябва да има и DVD. Групата просто обожава това, което прави. На моменти сам се изумявам на това, но това ни поддържа. Правим това, което обичаме и получаваме пари за него. Няма нищо, за което да се оплакваме.

В: Рихард пусна наскоро самостоятелния си проект Emigrate. Ти мислил ли си да правиш нещо самостоятелно?
О: От началото на почивката и аз планирах да направя нещо. Започнах да правя музика за филми. За щастие не стана работата и реших да си почина. Сега съм напълно готов за Rammstein. Соло албумът ми би бил заминаване до Бутан или изкачване на Хималаите или нещо подобно.

В: Аз се зарибих по Rammstein от концертите и после разкрих групата и в музикален аспект. Това ли е причината да имате толкова пироефекти в шоутата?
О: Още от най-първия ни концерт използваме пироефекти. Когато имахме излишни пари, винаги ги влагахме в още пироефекти, защото всички до един сме пироманиаци и наистина го обичаме. Никога не сме комуникирали с публика по клиширания начин "Здравей, Лондон!" Ние комуникираме с публиката чрез нашите пироефекти. Не мислехме, че е нещо чак толкова уникално и не осъзнавахме, че много групи не ги ползват. Аз го сметнах за интересно, когато бях на концерт на Pearl Jam и те бяха на сцената само по дънки. Ние сме много театрични и това ни е задачата.

В: Има ли съжаление между вас за снимането на видеото към песента Mann gegen Mann?
О: Защо?

В: Много хора заявиха, че са харесвали песента, но след като са видели клипа, не са могли да я слушат повече. Нито една група няма смелостта да направи такъв клип и да изобрази себе си по този начин.
О: (смее се) Жена ми и дъщеря ми смятат, че клипът е отвратителен. Ние сметнахме, че е готина идея. Направихме го, защото ни харесва. Мислим, че е важно да проявим идеите си като художници. Изкуството трябва малко да проворика и притеснява хората. Това е цялата идея да правиш изкуство.

Clear the decks, the Rammstein tanker is once again under steam!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kein_Engel

Местожителство: HATE City

МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2007 12:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

"Мислим, че е важно да проявим идеите си като художници. Изкуството трябва малко да проворика и притеснява хората. Това е цялата идея да правиш изкуство."
това мнение ме порази Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gitler

МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2007 7:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

T1000, златен си(Как ме мързи да чета и на BG обаче Cool )
Върнете се в началото
FEUERMEIST3R

Местожителство: При Till

МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2007 3:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво Shocked
someone

МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2007 4:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Това може да се окаже най-тежкият албум, който сме правили. Последните два бяха малко сладникави.

Ето това ме зарадва изключително много. Надявам се да е истина.

German Metal RUlzzzZ m/
Върнете се в началото
Antifriza
АнтифриЗ !!!

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Нед Ное 11, 2007 2:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

someone написа:
Цитат:
Това може да се окаже най-тежкият албум, който сме правили. Последните два бяха малко сладникави.

Ето това ме зарадва изключително много. Надявам се да е истина.

Едва ли ни лъже.Рамщайн наистина трябва малко по-агресивно да го удрят(буквално).Дано и да е вярно,че всички се веселят с работата си-така албумът ще е още по-добър.
Върнете се в началото
Kazekage-sama

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 2:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер !
Върнете се в началото
pakowe

Местожителство: Pleven BG

МнениеПуснато на: Съб Ное 24, 2007 5:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано казаното от моите приятели е вярно разбрах че на турнето на новия албум в списака им ще бъде и българия така че с нетърпение очкавам новият им албум Smile

Blitzwing

Местожителство: Бъдещето

МнениеПуснато на: Съб Ное 24, 2007 6:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересно откъде имат подобна информация, след като все още няма и намеци за евентуални турнета и дестинациите им. А иначе дано наистина се окажат прави! Twisted Evil
Gitler

МнениеПуснато на: Съб Ное 24, 2007 4:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тез твойти приятели да не познават мениджъра. Да стискаме палци да са прави, де.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> Новини Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

С помощта на: Деян Христов

Оптимизатор BG - SEO, изработка и оптимизация на уеб сайтове и фирмени профили.