ПОРТАЛ | ФОРУМ | ГАЛЕРИЯ | МУЗИКА | ВИДЕО | ТЕКСТОВЕ | ТУРНЕТА | ИСТОРИЯ | ВРЪЗКИ | ДРУГИ

ТЪРСЕНЕ | ПОТРЕБИТЕЛИ | ПРОФИЛ | СЪОБЩЕНИЯ | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД/ИЗХОД
Elinor
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> Други групи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
jaky

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 07, 2009 12:36 am    Заглавие: Elinor Отговорете с цитат

Elinor е българска група създадена някъде лятото на 2008г.
Идеята за група се заражда в края на 2007г. Стиловата ориентация е с ясна концепция за индъстриъл рок с мелодични вокали. Някъде в средата на месец Юли 2008г. са намерени подходящите музиканти за групата и в първите дни на месец Август 2008г. започват репетиции. След дълго търсене на своето име четиримата музиканти се спират на "Елинор"
Музиката определено е повлияна от групи като Rammstein, Emigrate, Krieger, Laibach, Kraftwerk. Не е за пренебрегване факта, че текстовете им са на български език.
Като млада новосвормирана група на фона от авторски парчета в репертоара са включени няколко кавъра: Du Hast, Angel, Asche zu asche и Seemann (последното е с бг текст и интерпретация на пиано)
Група Елинор вече има и няколко концерта на големи сцени и в родните ни клубове.

Предстои концерт на 10.01.09 в "Blue Jeans club" Ботевград и на 11.01.09 в rock bar Fans София

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
number 100
Старшината

Местожителство: Ledbury, UK

МнениеПуснато на: Сря Яну 07, 2009 1:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво, браво. С нетърпение очакваме малко по-вече инфо за групата и снимки от последващите изяви. Успех !!!

"Вчера влязох в профила на Тил във феисбук и там прочетох нещо като неговото мото - "Нуждая се от слънцето". Това ме зареди с оптимизъм. Решен съм да се боря докрай !
"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
jaky

МнениеПуснато на: Вто Яну 13, 2009 3:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето и някоя друга снимка на Elinor от концерта на 11.01. в rock bar Fans.

Върнете се в началото
jaky

МнениеПуснато на: Нед Фев 08, 2009 11:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

21.02.2009 от 21:00 часа София клуб "3 Уши"
концерт на групите Фанагория, Елинор и Гранулом

Върнете се в началото
du
Site Admin

МнениеПуснато на: Нед Фев 08, 2009 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези теми са за обсъждане на самите групи...не за реклама на събития свързани с тях. За подобни изяви си има други теми Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
number 100
Старшината

МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2009 12:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

number 100 написа:
.... очакваме малко по-вече инфо за групата ....

"Вчера влязох в профила на Тил във феисбук и там прочетох нещо като неговото мото - "Нуждая се от слънцето". Това ме зареди с оптимизъм. Решен съм да се боря докрай !
"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
jaky

МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2009 11:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

number 100 написа:
number 100 написа:
.... очакваме малко по-вече инфо за групата ....

Smile инфото за самата група не е кой знае колко голямо. Групата е нова създадена е буквално преди няколко месеца в София. Текстовете са им на български с изключение на наколкото кавъра които правят на Rammstein & Emigrate. Комбинирали са акустично и електронно звучене в аранжиментите си ( все пак има от кого да се учат Smile )
Пет човека е групата: вокалистка, пианист, двама китаристи и барабанист. До колкота съм разбрала май си търсят още един вокал, но мъжки.
В общи линии това е което мога да кажа засега.
Използвам и момента да се извиня на форума с една забележка, малко по горе отправена към мен, ако без да искам съм нарушила някой правила на сайта.
Върнете се в началото
jaky

МнениеПуснато на: Сря Фев 18, 2009 3:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Три дни до концерта в "Три Уши" с три банди Evil or Very Mad 21.02.2009 от 21:00часа
Върнете се в началото
jaky

МнениеПуснато на: Сря Мар 04, 2009 1:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Няколко снимки от телевизионо предаване в СКАТ.

Върнете се в началото
jaky

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2009 11:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Titan

Местожителство: Brill's Inn, near Undercity, Azeroth

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2009 2:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чух ви в майспейс, даже и сега слушам кавъра на "Asche Zu Asche", браво Razz

Само че... с цялото ми уважение към Драго и г-ца Али, но индъстриъл метъл не се прави с женски вокали. Това е най-сигурния начин да направиш бандата напълно неслушаема. Индъстриъл метъла трябва да е тежка и мощна музика! Чух и песента "Нищо". Яки рифове, як звук и... женски вокали. Това убива всичко Confused Може да не съм експерт в правенето, но пък съм експерт в слушането и ви казвам, че ако това чудо не го пееше жена, а мъж с плътен глас, нещата щяха да стоят съвсем другояче. Да не говорим за кавъра на "Asche Zu Asche". Идеше ми да се застрелям като чух момата да го пее... Rolling Eyes

А иначе наистина всичко звучи супер! Успех ви желая и ще ви посетя на някой концерт даже!

Но пак ви казвам, женските вокали не са на място. Намерете мъж, който да пее добре, иначе просто ще останете едни от многото, които "аха за малко да станат, ама нещо...", а ше е жалко, щото групи с такава стилова ортиентация по наши земи кажи-речи няма.
Върнете се в началото
number 100
Старшината

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2009 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Титан разбуди любопитството ми относно групата и се разрових в Майспейса. Прегледах и изслушах всички парчета. Моето лично мнение е, че момичето има добри певчески умения, но нещо не си пасва на фона на тежките китари на талантливите музиканти. Сценичното поведение на дамате трябва да се доизпипа с готик тоалети и закачане с публиката, трябва й доста по брутална визия и малко по плътен глас. Добре ще е ако се включи един мъжки вокал с добър тембър и достатъчно откачен вид, като пеенето на двамата да става като диалог и допълване един друг . Но пак ще се повторя - на сцената е вежна не само музиката, но и визията. Тя печели публиката. Обикновенно изглеждащите паметници не са интересни на никого. Ето един сайт, подходящ за модели на облекло:
ЦЪК

"
Върнете се в началото
Titan

Местожителство: Brill's Inn, near Undercity, Azeroth

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2009 6:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда, двата типа вокали също са решение Razz За визията не знам... според мен пък хората им е омръзнало от хелуински костюми Laughing Виж, здравата кибер визия или например еднаквото облекло за всички на сцената е друга работа. И то не нещо, което е до болка познато, а нещо... различно. Не знам, по наши земи няма кой да схване например визията на Ruoska, но за мен облеклата им от времето на "Amortem" бяха най-прекрасния пример как трябва да изглежда една индъстриъл метъл група Very Happy Иначе и Turmion Katilot, колкото и да ги тача, не мога да схвана тая работа с тва травис шоу дето правят Laughing

Но да не се отплесвам от темата и да не си помисли някой,ч е злобея срещи бандата тука. Не е така, но все пак, кога някой ме е чул да казвам нещо изцяло хубаво за БГ банда? Laughing
Върнете се в началото
Drago

МнениеПуснато на: Сря Мар 18, 2009 7:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте приятели ! Аз се казвам Драго! Не ме укорявайте че се обръщам към вас с това обръщение, но аз наистина ви чувствам като приятели независимо, че не се познаваме лично. Благодаря на дамата отворила темата на Елинор. Благодаря и на всички вас за съветите и напътствията.
Титан е напълно прав относно вокалите и най-интересното за мен е че тотално съвпада едно предложение по- горе което ми е в главата от самото създаване на групата (вече половин година Smile ). Именно основния вокал да е мъжки и женски. Сиреч двама вокалсти Smile. За мое огромно съжаление за това време немога да намеря мъжки вокал. И затова в момента го караме на някакъв компромисен вариант може би. Непрекъснато пускаме обяви в други форуми за музика с цел търсене на мъжки вокал, но за огромно съжаление резултата е нулев. Да, има от време на време някой кандидат, но просто немогат да отговорят на изискванията - да пее вярно и с чуство към текста и музиката Smile
Обръщам се с огромната молба към всички Вас: - Ако между вас има или познавате някой който иска да прави такава музика аз и другите хора от групата сме с две ръце "ЗА"
В групата сме вокалистка, китарист, барабанист и аз на акордионите (баса е от клавирите - проблема с басиста ни е като с мъж вокал)
Надявам се админите да не ме накажат затова, че ще оставя координати на групата ако има желаещ вокал - да звъни смело.
София: 0898 33 82 13, 0885 39 71 43, mail: [email protected], моето спаце: www.myspace.com/elinorbg
Също така не бихме отказали и на още една девойка ако се появи, но само ако е с плътен и леко дрезгав глас.

С поздрави и уважение към всички вас: Драго
Върнете се в началото
Drago

МнениеПуснато на: Чет Апр 02, 2009 1:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> Други групи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

С помощта на: Деян Христов

Оптимизатор BG - SEO, изработка и оптимизация на уеб сайтове и фирмени профили.