ПОРТАЛ | ФОРУМ | ГАЛЕРИЯ | МУЗИКА | ВИДЕО | ТЕКСТОВЕ | ТУРНЕТА | ИСТОРИЯ | ВРЪЗКИ | ДРУГИ

ТЪРСЕНЕ | ПОТРЕБИТЕЛИ | ПРОФИЛ | СЪОБЩЕНИЯ | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД/ИЗХОД
Целуни готвача - от кухнята на феновете

НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> На лаф
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
number 100
Старшината

Местожителство: Ledbury, UK

МнениеПуснато на: Пон Фев 16, 2009 7:43 pm    Заглавие: Целуни готвача - от кухнята на феновете Отговорете с цитат

Повечето от нас малко или много прекарват част от живота си в кухнята. За това реших да постна тема за нас - готвачите. Тук ще поместваме и ще дискутираме за любимите си ястия и начинът йм на приготвяне. Да Ви е сладко Exclamation

Мусака по нъмбърски

Продукти:

Arrow картофи - 1,5 кг
Arrow кайма - 0,5 кг
Arrow моркови - 2 бр
Arrow лук - 2 глави
Arrow доматено пюре
Arrow червена чушка - 1 бр
Arrow кисело мляко
Arrow яйца - 3-4 бр
Arrow сол, брашно, олио и подправки

Начин на приготвяне:

Отивате до магазина и купувате изброените продукти. После се избира най-якия албум на R+, усилва се така, че да се чува на всякъде и се запътва към кухнята. Избира се подходяща тава за фурната. Обелват се картофите и се нарязват на кубчета в тавата, морковите също, лука, чушката, каймата се слага в някакава тенджерка и се размива в нея с топла водичка да стане на каша и след това се изсипва при картофите, слагат се 3 лъжици доматено пюре, на вкус се прибавят сол, олио, чубричка, черен пипер и по желание други любими подправки. Всичко се разбърква в тавата, изравнява се и се залива с вода така, че съвсем леко да покрива картофите. Пече се на фурна на 250 градуса до зачервяване. В това време сме приготвили заливката от добре разбърканите яйца, 1-2 лъжици брашно и киселото мляко. Заливаме и печем до оная готината леко запечена коричка.

Темата се посвещава на моите приятели от форума - те си знаят кои са

"Вчера влязох в профила на Тил във феисбук и там прочетох нещо като неговото мото - "Нуждая се от слънцето". Това ме зареди с оптимизъм. Решен съм да се боря докрай !
"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Blitzwing

Местожителство: Бъдещето

МнениеПуснато на: Пон Фев 16, 2009 7:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето рецепта, която не само изглежда, но и звучи добре! Twisted Evil
Достойно за "Перфектната вечеря" Cool

du
Site Admin

МнениеПуснато на: Пон Фев 16, 2009 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Евала за идеята ! Smile и за избора на първа представена гозба Smile и за представянето й!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Белоснежка
същата

Местожителство: Централно.

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 12:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

NAZI кекс

Продкти:

3 яйца (с ударение на "Я")
чаена чаша захар
половин чаша олио
две чаши брашно
половинка тъмен шоколад
една голяма хубава зелена ябълка
пет-шест щипки канела
пакет бакпулвер
половин чаша смлени орехи
пакет кокосови стърготини

Приготовле`:

Вадите яйцата от черупките . Внимавате да няма люспи от черупката . Разбивате с вилица . Междувременно си пускате албума "Mutter" и гоните майка си от кухнята .

След разбитите яйца добавяте захарта, и не прекалявате с куфеенето на "Links 2-3-4", понеже има шанс да изтървете купата на пода .

След като сместа е станала що-годе еднородна, леете олиото на струйки, като нерекъснато бъркате . Тази препоръка беше тъпа, щото съм изливала цялото съдържание олио наведнъж и не е имало особена разлика, но ако искате да се правите на големи готвачи, моля, заповядайте .
Със злобно закъснение ще спомена и че можехте да отделите белтъците от жълтъците, да ги разбиете в отделни купи, и после да ги смесите (както правят ония педали, французите-готвачи)
но дълбоко се съмнявам, че и това ще ви е по силите .

Време е да настържите ябълката, което става така: взимате ябълката, миете я, белите кората .
Разглеждате я интелигентно, после я подлагате на рендето.
Смесвате ябълковите останки с канела и добавяте в предната смес.

Бъркате. Бъркате, че Рамеца звучи по-добре с по-нисък звук. Увеличете; междувременно няма да е зле да пуснете Раховеца да се сгрее до 150 градуса ( за по-невежите, Раховец е култов вид печка-бел.мои).
Сега отидете до купата със съмнителна смес (съкратено "КССС") и добавете брашното, а върху него-бакпулверът.

Тука внимавайте ся- започвате да бъркате от средата (готварският термин е "кладенче"), като постепенно разширявате кръговите движения, докато не обхванете цялата купа. Май че и с миксер ставаше, ама тва значи миене на повече пособия... не препоръчвам. Ще ви заболи ръката, щото не правите кекс често, но пък утехата ви ще бъде, че не сте ръгали машина в тестото (да бе, ебаси утехата-бел.авт.)

Вероятно сместа пак се е еднороднала, а Мутъра е свършил. Ако е така, давам ви да врътнете друг рамм-албум, защо пък не и 41-секудното демо.
Сипете смлените орехи и побъркайте сместа малко (освен ако не сте достатъчно (п)объркани и не знаете какво първо да строшите от нерви, че демото е само 41 секунди).
Вероятно печката се е загряла достатъчно, за да предприемете следните действия: намажете с олио една средна по големина тава, и сипете малко брашно отгоре. Сипете оная проклета смес в тавата, естествено, и бърже в печката!

След горе-долу 40 мин. мазалото е готово. Ако не сте робот, сложете си готварски ръкавици и махнете тавата от печката. Ако сте робот, абе, що въобще почнахте да правите кекс?!?
Върху горещата повърхност проявете творчество, като направите сватика от настъргания предварително шоколад, и го очертаете с кокосовите стърготини.

Поднесете със смесени чувства на масата, където приятелите ви вече са се нафиркали с Wilder Wein, и се натискат по кашетата.
Приятного апетита . Twisted Evil

EDIT: Извинявай, номер сто, че изплагиатствах нагло идеята ястието да се приготвя под рамщайнски звуци. Истината е, че изчетох внимателно поста ти Embarassed ,и след като постнах моето видях, че R+ вече са споменати в "менюто" Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Love`Gun

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 12:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

хахааххахаххаах страхотна теме!!!
аз ще ви кажа как се прави баница със сирене но чакам само да ми изпратят снимките на произведението ми от днес Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ludnichar
SiteAdmin

Местожителство: Лудницата

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 12:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сандвич по Лудничарски:

Отваряш хладилника - и квото намериш ръгаш отгоре... Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mad max
Meat Popsicle

Местожителство: Munich

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 1:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ludnichar написа:
Сандвич по Лудничарски:

Отваряш хладилника - и квото намериш ръгаш отгоре... Laughing

1. Помага, правя го редовно Laughing .

2. Exclamation За Мусаката - Маш Аллах!!! Любима манджа ми е...

3. От мен да знаете, като ви се яде омлетче Idea :

Яйца(колкото дойдат)
Сирене
Кашкавал
Луканка(салам ако е, да е хубав!)
Шунка(може и пушен бут)
Чесън(колкото дойде Twisted Evil )
Ряпа(недейте, шегувам се Wink )
Подправки(червен пипер, риган, босилек, чубрица, ким, пипер...каквото ви е по вкуса Rolling Eyes )
Малко зехтин/масълце... в краен случай олио Sad , но моля ви, не слагайте МАРГАРИН!!!

Така:

Загрявате си тигана, или каквото там имате, пльосвате масълцето, мятате нарязани: сирене, луканка, шунка, чесън. Накрая плосвате кашкавала на по-големи парчета и отгоре шльопвате неродените кокоши деца. Сипете доволно цялата пихтия с подправки. Не бъркате с нищо в тигана! Като се послепи цялото Нещо, вдигате тигана и го движите рязко напред назад, за да отлепите залепналото. Ако можете, с умело движение обръщате Нещото(като палачинка). Когато придобие що годе приемлив вид, сипвате в достатъчно голяма чиния.
Поднасяте с горчица или хрян, пържените картофи са опция Wink

НА:

....................
ICH WILL... ich will dass ihr mir vertraut...

Последната промяна е направена от mad max на Вто Фев 17, 2009 1:37 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
du
Site Admin

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 1:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Администраторска закуска

Отивате до магазина и си взимате бира по избор, в моя случай:

После отваряте първата бира и започвате да оправяте поразиите на корейските пишлемета a.k.a. "хакери" (пиейки с кофти физиономия).
Това ви отнема около 3 бири време.
След това отваряте и четвъртата и разведрявате атмосфетара докато четете последните спам постове във форума Very Happy
Понеже повечето от вас са доста послушни потребители това трае около 1 бира време.
Също толкова отнема и процедурата по препрочитане на стари теми за нещо пропуснато.
На края...ако сте късметлии можете да изпиете последната биричка в компанията на Rammstein (за предпочитане на макс...все пак и съседите са ахора...и те имат нужда от хубава музика), с мисълта за добре свършената работа по форума Cool
Върнете се в началото
Blitzwing

Местожителство: Бъдещето

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 2:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

"Не правете като тях, да не станете за смях"

Благодарение на гореизложените рецепти, вече имаме всичко необходимо за една достойна трапеза: хладилник с предястия, мусака за основно, чистокръвен арийски сладкиш за вечеря и най-важното - хмелова амброзия за поливане. Cool
Тъй храната за телеса и уши е подсигурена, но липсва такава за ума. Затуй, докато всички лакомо примляскват, позволете да дам скромен принос. Рецепти няма да споделям: предпочитам да слушам, вместо да композирам и да консумирам, вместо да готвя. Ще разкажа една поучителна история - или какво се случва, когато се опитам да върша някоя от непривичните дейности.
Туй стана преди няколко години, когато гладът, завиждайки на доброто ми прекарване със самотата, реши да се направи на интересен и предяви права. В крайна сметка се отправих към кухнята, зареден с тайното отмъщение, че всичко, което той ме накара да изям, след няколко часа ще бъде тоалетна история.
Отворих хладилника и най-лесно би било да изплагиатствам от менюто на Лудничаря. Но както е модерно да се казва, ако бях сторил тъй, нищо от онова, което щеше да последва, нямаше да се случи.
Пакет полуготови спагети бе орисан да попадне в човката ми: победоносно хвърлих бегъл поглед към гърбовите инструкции и се заех с приготовлението.
Включих малкото преносимо котлонче, което, преди да бъде заменено от далеч по-бързата и удобна електрическа кана, изпълняваше вярна служба като отоплител на вода и сърца за кафе, чай и в случая - спагети.
Та мушнах щепсела и по навик сложих джезве с вода. Сетне излязох на балкона да пуша.
Като си допуших цигарата и се прибрах, установих две неща: първо, водата вече завираше и второ, отворът на джезвето бе твърде тесен, за да набутам вътре квадратната буца спагети. Моментално храбро изсипах водата, като сложни мисли от сорта на начупване на спагетите не си и представяха да се разходят през ума ми.
Поучен (или поне така си мислех), разположих широка алуминиева чиния на котлончето и отново излязох на балкона. Сетне се върнах, сипах вода в чинията и вече можех да запаля нова цигара.
В тази чиния спагетите можеха да влязат без проблем. Такъв обаче имаше отново: бях сипал прекалено много Н2О и последноспоменатата заплашваше да се излее. А тъй като котлончето беше "standalone", нямаше как да избутам чинията настрани. Наложи се да изгребвам от водата със супена лъжица, докато стигне безопасно ниво. Стигнах го. За да се окаже, че е твърде плитко да се сготвят спагетите.
С отегчително куркане, сложих на котлона тенджерка. С нея нямаше произшествия: водата завря, без да прелива, сложих спагетите без проблеми, разбърках. Предчувствайки, че този път вече ще ям, доволно сграбчих една кърпа (тенджерата бе с метални дръжки, а не ми се търсеха ръкохватките) и с помощта й дръпнах съда от огъня.
Явно раздразнени от играта ми с тази стихия, квартируващите по кърпата микроби цамбурнаха в тенджерата, повличайки и парчето плат или от каквото там се правят кърпите със себе си.
Изхвърлих манджата в тоалетната, лашнах един тиган на котлона и след няколко минути вече имах какво да ям - за щастие имаше още два пакета спагети.
Всичко това нямаше да се случи, ако готвех под съпровода на Рамеца. Exclamation Но тогава бях млад и глупав, не отбирах от кулинария и нямаше кой да ме светне за туй жизненоважно условие... Embarassed

number 100
Старшината

Местожителство: Ledbury, UK

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Много се радвам, че темата Ви разтоварва Хайде, ще ви дам една елементарна рецепта за бирен махмурлук (този, който ме съпровожда постоянно):

Продукти:

Arrow зелева чорба
Arrow червен лук
Arrow лют млян червен пипер
Arrow олио
Arrow малко настървение Twisted Evil

Значи тая рецепта я ползвам през зимния период, докато все още бидона със кисело зелце е на терасата. Вземам една купичка за супа (в случая любимата ми - една синя глинено-порцеланова), нарязвам в нея половин глава от големите червен лук, поръсвам със люто пиперче, слагам лъжица олио и разбърквам. После си дотътрям пияния зад**к до терасата и отвивам канелката на бидона, заливайки сместа в купичката да се напълни около 2/3. След малко мъки вече съм пред машината и съм си пуснал разбира се нек`ъв индъстриъл. Помитам за отрицателно време зелевата чорба с охота. За да се подсигуря обаче праскам и 2 аналгина за секси случай и продължавам сърфирането. Това е

"Вчера влязох в профила на Тил във феисбук и там прочетох нещо като неговото мото - "Нуждая се от слънцето". Това ме зареди с оптимизъм. Решен съм да се боря докрай !
"
Върнете се в началото
Love`Gun

МнениеПуснато на: Сря Фев 18, 2009 10:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За да си направите баница със сирене Smile

Arrow пакет кори
Arrow сирене - по - големичко така парче Laughing
Arrow 5 яйца
Arrow олио - половин чаена чаша /или малко повече/
Arrow газирана вода 500 мл.
Arrow две лъжици кисело мляко със чаена лъжичка сода
Arrow много любов при приготвянето Laughing

Начин на приготвяне:

Приготвяне не плънка: взимате сиренето и го натрошавате с вилица на ситно /гледайте да го направите в по - голям съд/. След което добавяте 4 от яйцата и разбърквате хубаво. След като се разбъркали достатъчно добре добавяте олиото. Взимате друг съд и разбърквате млякото с малко сода и след като сте го разбъркали добре и е започнало да кипва го добавяте към другата смес и разбърквате. След като сте разбъркали всичко добре добавяте газираната вода и отново разбърквате.

За реденето в тавата: взима се една тава! Гледате по възможност да е с размера на корите ако не е се оправяте както знаете Laughing тавата се подмазва със мазнина и се слагат две кори след което се слага плънка, която забележете не се маже а се ръси след което слагате кора и след това повтаряте кора - плънка, кора - плънка и така докато свършат корите или плънката Laughing

едит: забравих да спомена какво става със 5-тото яйце Laughing
та значипреди да мушнете тавата в печката нарязвате баницата след което в една купичка разбърквате яйцето с мааалко олио и с една лъжичка внимателно я намазвате Smile е тва беше за последното яйце

Печене: слагате тавичката по - ниско във фурната, ако не го направите така огъня ще я изгори отгоре а отдолу ще остане сурова и нищо няма да направите Laughing

Тва е дано да съм била изчерпателна ... ако нкой нещо не е разбрал да пита или ако иска мога да му покажа нагледно ... да купи продуктите и да заповяда у нас приемам гости всякакви Laughing
по възможност да са познати лица поне Laughing

аре да ви е сладко
Laughing Laughing Laughing Laughing
Можело значи

Последната промяна е направена от Love`Gun на Чет Фев 19, 2009 12:21 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Жега

Местожителство: Станимака

МнениеПуснато на: Пон Фев 23, 2009 6:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Картофи по провансалски + Ohne Dich

Преди да пристъпите към готвенето трябва да сте направили няколко предварителни стъпки, та манджата да ви се услади напълно -
1.Регистрирате се в rammsteinbg.com и започвате да се ровите в старите теми като първо отивате в темата Realtones и си сваляте на телефона Ohne Dich.
2.Намирате си някоя мадама - за предпочитане да НЕ е фенка на Рамщайн и да НЕ е потребителка на форума.
3.На първата среща стане ли въпрос за музика веднага се тупате в гърдите и изтъквате фенската си пристрастност към немците и й пращате вече сваления рингтон.
Идва ред и на срещата,на която да покажете готварските си умения в нейния или във вашия дом(квартира).За рецептата са ви необходими:
1.картофи 2 кг.
2.сирене 100 гр.
3.яйца 2 бр.
4.домати 2-3 бр.
5.кашкавал 200 гр.
6.масло 20-30 гр.
7.сол и черен пипер
8.8 бири
Картофите се сваряват ,после ги намачквате/настъргвате.Към тях прибавяте настърганото сирене,чуквате 2 -те яйца и добавяте сол и черен пипер на вкус.След като "омесите" сместа я слагате да се пържи в загрят тиган/тава с маслото на котлона.Пържите 10-15 мин. докато не хване лек златист загар.Сваляте го от котлона и го разтиляте в по-голяма тава.Режете доматите на кръгчета и ги редите отгоре.Накрая настъргвате кашкавала и слагате произведението си за
15 - тина минути във фурната.
След като привършите с хапването - запалете си по една цигара и невинно попитаите: "Хареса ли ти оня рингтон,който ти пратих?".Най-вероятния отговор,който ще последва е:"Eмии,да.Малко ми е тежичък"
Вие:"А искаш ли да ти пусна клипа в ютуб?"(а лаптопа чака в другата стая).Отивате там- пишете Ohne Dich на търсачката и.........................................................................приятен апетит!

Покажи мнения от преди:   
НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> На лаф Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

С помощта на: Деян Христов

Оптимизатор BG - SEO, изработка и оптимизация на уеб сайтове и фирмени профили.