ПОРТАЛ | ФОРУМ | ГАЛЕРИЯ | МУЗИКА | ВИДЕО | ТЕКСТОВЕ | ТУРНЕТА | ИСТОРИЯ | ВРЪЗКИ | ДРУГИ

ТЪРСЕНЕ | ПОТРЕБИТЕЛИ | ПРОФИЛ | СЪОБЩЕНИЯ | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД/ИЗХОД
Selfdefence
Иди на страница 1, 2  Следваща

НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> На лаф
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Жега

Местожителство: Станимака

МнениеПуснато на: Чет Юли 02, 2009 10:49 pm    Заглавие: Selfdefence Отговорете с цитат

Разхождайки се из "големия град" ми прави впечатление,че хората се мислят за анонимни и си правят каквото си искат по улиците.Не стига,че се правят на "оборотни", а и май са се помислили за безсмъртни.Сред съфорумците има доста "крехки" създания,които нямат габаритите на Киро "Скалата",за да отбият всяко нападение на недробожелател,затова пускам темата.Очаквам подкрепа от по-старшите за малко tips&tricks по самозащита из анонимните улици на Големата ябълка и не само.
Ето и част от мойте триковe:

За момичета Носете си нещо остро из чантата/раницата примерно химикал.Опирайки го изневиделица в гърлото на нападателя веднага ще го разколебаете,а и дори да го прободете много трудно бихте го убили.В "Бърза помощ" ще го спасят,а после куките в Районното ще го смелят от бой.

За момчета Стискате го за гушата с всичка сила,изпъвайки ръката и навеждате глава,за да не може да ви удари в лицето иначе падате на земята и следват шутове в главата.А ако на мр3-ката слушате Mein Teil,по-полека че можете наистина да го ликвидирате и вече става лошо.В момента ,в който нападетеля почва да се снижава го хващате в клинч - с ръцете за врата и доближавайки го на 50 см. почвате да му удряте "коленца",ама по-бързичко.Натам инстинкта ви ще проговори и вместо да го убиете бийте му два 2-3 шута и бегайте.Щом ви е нападнал значи е по-силен от Вас.

CeRBeR

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 02, 2009 11:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

относно препоръките към момчетата: няма ли вариант нападателя да те удари в лицето с удар отдолу? тогава и с наведена глава пак си на земята... и не може ли просто с един ритник в топките (малко женски удар, ма като става дума за живота или здравето ти, тва няма значение) и после да си плюеш на петите..?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Жега

МнениеПуснато на: Чет Юли 02, 2009 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В такъв момент не трябва да мислиш за "живота,здравето и Светия дух"на нападателя.По-добре си измисли своя стратегия.Най-добрия начин е да тренираш някое бойно изкуство.Препоръчвам ти "муай тай"Разтърси се из Google и виж за какво става въпрос.Eто го клинча -
http://www.youtube.com/watch?v=m0Zq_LvHXPE
Това е тайландско бойно езкуство и там се бият до изнемогване със жестоки удари,а децата ги тренират от 4-5 годишни.Спорт по-полулярен дори от футбола Twisted Evil

[email protected]

МнениеПуснато на: Пет Юли 03, 2009 2:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не смятам, че темата би била от особена полза, имайки впредвид, че не мисля, че голяма част от хората пишещи във форума са особено компетентни по въпроса за самозащитата и боя на улицата, а ситуациите, както и различните хора са безброй, тъй че просто да напишем ей така някакви си измислени действия за дадена ситуация без самите ние да сме били в нея не мисля, че има смисъл, по-скоро би могла да има отрицателен ефект. Ако някой наистина се интересеува от самозащита горещо му препоръчвам следния филм http://zamunda.net/details.php?id=32793&hit=1 а не форумни съвети, дори и от форуми за бойни изкуства и т.н. Всъщност темата би била полезна ако някой има да разкаже лична опитност в дадена ситуация, какво и как се е случило, каква е била последвалата реакция и изходът от ситуацията, другото са празни приказки ...А иначе това, че някой Ви е нападнал въобще не значи, че е по-силен от Вас, човекът може просто да си е надценил възможностите или да Ви е подценил...И един съвет, бих казал, от личен опит-ожесточената съпротива на жертвата има силен ефект върху нападателя, и дори и да сте по-слаби, е много вероятно да го откажете, защото този който напада някой по-слаб не очаква съпротива.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Жега

МнениеПуснато на: Съб Юли 04, 2009 2:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

[email protected] написа:
Не смятам, че темата би била от особена полза, имайки впредвид, че не мисля, че голяма част от хората пишещи във форума са особено компетентни по въпроса за самозащитата и боя на улицата, а ситуациите, както и различните хора са безброй, тъй че просто да напишем ей така някакви си измислени действия за дадена ситуация без самите ние да сме били в нея не мисля, че има смисъл, по-скоро би могла да има отрицателен ефект. Ако някой наистина се интересеува от самозащита горещо му препоръчвам следния филм http://zamunda.net/details.php?id=32793&hit=1 а не форумни съвети, дори и от форуми за бойни изкуства и т.н. Всъщност темата би била полезна ако някой има да разкаже лична опитност в дадена ситуация, какво и как се е случило, каква е била последвалата реакция и изходът от ситуацията, другото са празни приказки ...А иначе това, че някой Ви е нападнал въобще не значи, че е по-силен от Вас, човекът може просто да си е надценил възможностите или да Ви е подценил...И един съвет, бих казал, от личен опит-ожесточената съпротива на жертвата има силен ефект върху нападателя, и дори и да сте по-слаби, е много вероятно да го откажете, защото този който напада някой по-слаб не очаква съпротива.

Именно!
Все пак даваш линк към цел филм,които ще бъде изгледан точно от никой.В съвременния свят никой млад човек няма време за "филми".
Ето ти реална ситуация от Щатите(бил съм там отдавна) http://vbox7.com/play:e43597e3 и повярвай ми тоя пич на видеото е професионалист Twisted Evil

[email protected]

МнениеПуснато на: Съб Юли 04, 2009 3:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросното клипче съм го гледал, споко, нищо особено обаче не виждам в него, всъщност ми се вижда неуместно да се дава за пример в тази тема, защото няма много общо с нея, всъщност това ли имаш впредвид под самозащита или сериозен уличен бой?? 4-мата "нападатели" в ситуацията са повече от смешни, наистина...А колкото до въпросния филм, не е лошо да му хвърлиш един поглед, и после да помислиш дали един млад човек трябва да отдели време да чете форумни съвети или да гледа клипчета от Щатите или където и да било, впоследствие на което да си прави някакви илюзии и т.н....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Жега

МнениеПуснато на: Съб Юли 04, 2009 10:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеята ми беше да се получи дискусия,не монолог Laughing Laughing Laughing
Филми не гледам от 9 клас Razz

9teen8t9
as Partyboy

Местожителство: София/Свищов

МнениеПуснато на: Съб Юли 04, 2009 10:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

карабинер

1 Куките не ти правят проблем
2 евтин е, и се продава на много места
3 естетически добре седи на панталоните, езичетата които държат колана на панталоните. Можеш даже и да си закачиш нещо на него.
4 нанася щети подобни на бокс, но никога няма да убиеш човек, дори при невнимателен удар.

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 05, 2009 7:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

9teen8t9 написа:
карабинер

1 Куките не ти правят проблем
2 евтин е, и се продава на много места
3 естетически добре седи на панталоните, езичетата които държат колана на панталоните. Можеш даже и да си закачиш нещо на него.
4 нанася щети подобни на бокс, но никога няма да убиеш човек, дори при невнимателен удар.

И ти тро6и ръцете, и на теб Wink

А сега нека все пак за да не е спам да кажа-нож или оса ( подобно на газов пистолет но с 2 патрона и е правоъгълно ).За едно джобно нежле проблем няма да направят.

[email protected]

МнениеПуснато на: Нед Юли 05, 2009 8:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А и като не знаеш как да използваш гореспоменатите "оръжия" си мислиш, че ги носиш за самозащита, а то накрая се оказва че било мазохизъм... Laughing
Върнете се в началото
number 100
Старшината

Местожителство: Ledbury, UK

МнениеПуснато на: Пон Юли 06, 2009 6:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy Very Happy Темата ми стана любима Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

"Вчера влязох в профила на Тил във феисбук и там прочетох нещо като неговото мото - "Нуждая се от слънцето". Това ме зареди с оптимизъм. Решен съм да се боря докрай !
"
Върнете се в началото
Белоснежка
същата

Местожителство: Централно.

МнениеПуснато на: Пон Юли 06, 2009 8:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абсолютно Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
9teen8t9
as Partyboy

Местожителство: София/Свищов

МнениеПуснато на: Вто Юли 07, 2009 10:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Kolian написа:

И ти тро6и ръцете, и на теб Wink

абсолютно нищо няма да ти направи...

Местожителство: Brill's Inn, near Undercity, Azeroth

МнениеПуснато на: Сря Юли 08, 2009 6:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз знам най-доброто оръжие!

Акъл:

1. Помага да не ходиш на места, където е ясно, че на някой НЯМА да му харесаш.

2. Помага да не ходиш на места, където е ясно, че на някой ЩЕ му харесаш... примерно късно вечер около женския пазар.

3. Спомага бързото придвижване вечер, особено по тъмните улички, както и заобикалянето на съмнителните фигури около тротоарите.

4. Бързо те отказва от процеси като заяждане с по-силен от теб човек, дървене на неподходящи хора, събиране с неприятни и заядливи компании и т.н.

5. Спомага разрешаването на конфликти, преди да са прераснали в поредния безсмислен бой.
Върнете се в началото
number 100
Старшината

Местожителство: Ledbury, UK

МнениеПуснато на: Сря Юли 08, 2009 6:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Геш, не си прав. Мисля, че темата е за пъпчиви пишлемета, които се мислят за супермени и могат да използват силите си навсякъде, било то с помоща на тенекийки и тем подобни. Тъй като гледам навитаците бих йм препоръчал винаги да са в готовност да използват краката си колкото се може по бързо и за целта да не си носят тенекиите, които ще им попречат да бягат Twisted Evil ...... И сега сериозно - важното е да запазиш в подобна ситуация самообладание и да използваш сивото си вещество пълноценно, като прецениш правилно противника, силните му и слаби места. .. И пак казвам - не е срамно да избягаш, ако усетиш видимо превъзходство, стига това да не доведе до влошаване на ситуацията Wink

"Вчера влязох в профила на Тил във феисбук и там прочетох нещо като неговото мото - "Нуждая се от слънцето". Това ме зареди с оптимизъм. Решен съм да се боря докрай !
"
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> На лаф Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

С помощта на: Деян Христов

Оптимизатор BG - SEO, изработка и оптимизация на уеб сайтове и фирмени профили.