ПОРТАЛ | ФОРУМ | ГАЛЕРИЯ | МУЗИКА | ВИДЕО | ТЕКСТОВЕ | ТУРНЕТА | ИСТОРИЯ | ВРЪЗКИ | ДРУГИ

ТЪРСЕНЕ | ПОТРЕБИТЕЛИ | ПРОФИЛ | СЪОБЩЕНИЯ | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД/ИЗХОД
Demon Project - дет-индъстриъл от Новосибирск

НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> Други групи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
number 100
Старшината

Местожителство: Ledbury, UK

МнениеПуснато на: Съб Юли 04, 2009 2:41 pm    Заглавие: Demon Project - дет-индъстриъл от Новосибирск Отговорете с цитат

През 1999-2000 година на базата на новосибирската хардкор и детметъл музиката възниква експериментален проект с название Demon's project. Това е проект, който смесва електронната музика с дет метъла. Зимата на 2000 година в новосибирско студио е записан дебютния им албум с името "Shaman-the wolf". Тиражиран е в няколко стотин екземпляра бива разграбен, а песента «Cradle of Fear» намира място в 5 руски компилации. Композициите в албума в течение на няколко месеца се връткат на сибирсикте радиостанции.
От 2001-2003 година бандата активно забива в клюбовете на Новосибирс и Красноярска. По това време формацията обменя опит и прави съвместни проекти с Biopsyhoz (Владивосток,Москва - едни от най-големите чудовища на руската електронна сцена), лидер на които е Сергей Шубин. Той прави няколко ремикса на песни от албума "Shaman-the wolf".
През 2005 година в групата идват нови музиканти. От названието на името на групата отпада "s". Експерименталния проект окончателно" замръзва" с името Demon Project.
Пролетта на 2006 след няколко промени в състава се вмества и Миха (Rhemorha, Dekay) - млад, но опитен дръмър. Неговия приход в групата е един разнообразен стил, а държанието му на сцената е доста ефективно. Лятото на 2006 идва и първото участие на групата в обновение състав на фестивала Mortifest. До края на годината демоните правят повече от 10 мощни концерта, включително и традиционния сибирски метъл-фестивал Sibextreme.
Зимата на 2007-2008 бандата прави репетиции, като се подготвя за запис на нов албум. През лятото на 2007 прави няколко забивки в рок-клуб Сити, за да рекламира трите си песни, които в последствие пускат в специален тираж на диск под името "Fear Is My Rage".
През 2008 издават албума си "Kara Ora", а в края на годината започват разработка върху същия. Работата си разделят на два етапа. Барабаните и женските вокали записват в новосибирското студио Тотем, а всичко останало в швейцарското студио Fascination Street.
За първи път в историята на групата е използван жив бас, като за целта привличат към бандата си Базиль Антипкин - музикант и звукооператор.
В крайна сметка през 2009 групата издава на ново албума си "Kara Ora" на западен лейбъл.

Групата в момента:
Dmitry – вокал, китара, програминг
Roger – китара
Miha - барабаны
Bosil - бас

Дискография:
Shaman the wolf – 2000 (Drive)
Fear [Is My Rage] – 2007 (Promo)
Kara Ora – 2009 (Demon Project)

Demon Project - 2009 - Kara Ora

Група: Demon Project
Албум: Kara Ora
Година: 2009
Жанр: Death/Industrial
Държава: Новосибирск
Език: руски, английски
Лична оценка: 9

П.П. Линкът към Замунда е предоставен по поръчка специално от Titan

"Вчера влязох в профила на Тил във феисбук и там прочетох нещо като неговото мото - "Нуждая се от слънцето". Това ме зареди с оптимизъм. Решен съм да се боря докрай !
"

Последната промяна е направена от number 100 на Нед Юли 05, 2009 6:32 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Жега

Местожителство: Станимака

МнениеПуснато на: Съб Юли 04, 2009 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тегля!Още не съм го чул,но смесения състав на групата(финландец,щвед,руснак и американец) ме изненадва.А и Новосибирск е географския център на Северното полукълбо на планетата Земя Twisted Evil Very Happy
number 100
Старшината

Местожителство: Ledbury, UK

МнениеПуснато на: Нед Юли 05, 2009 6:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен групата е много добро попадение, но още има какво да се изтиска и изглади. Присъства лек привкус на старата школа по дет-индъстриъла, създаден доста отдавна от Дино Газарес, сценично подражание на легендарния Чък Шулдинър, стиснал здраво фендера. И цялата тази мрачна атмосфера, както я описва Titan в коментарите си носи миризмата на готик.Е, какво повече търсите? Бандата има достойно място във Вашата "фонотека" Twisted Evil

"Вчера влязох в профила на Тил във феисбук и там прочетох нещо като неговото мото - "Нуждая се от слънцето". Това ме зареди с оптимизъм. Решен съм да се боря докрай !
"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Жега

Местожителство: Станимака

МнениеПуснато на: Пон Авг 17, 2009 12:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Слушам ги вече активно трета седмица и не омръзват.Fear is my rage и Kara Ora са ми фаворитите.
Покажи мнения от преди:   
НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> Други групи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

С помощта на: Деян Христов

Оптимизатор BG - SEO, изработка и оптимизация на уеб сайтове и фирмени профили.