ПОРТАЛ | ФОРУМ | ГАЛЕРИЯ | МУЗИКА | ВИДЕО | ТЕКСТОВЕ | ТУРНЕТА | ИСТОРИЯ | ВРЪЗКИ | ДРУГИ

ТЪРСЕНЕ | ПОТРЕБИТЕЛИ | ПРОФИЛ | СЪОБЩЕНИЯ | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД/ИЗХОД
LIFAD-Preview
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> Новини
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
T1000

Местожителство: SkyNet's Core

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 7:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се купува лимитираното издание Twisted Evil Заслужиха си го Very Happy Има и интересни елементи, ама за тях на 16-ти Very Happy Laughing

Clear the decks, the Rammstein tanker is once again under steam!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
schumcho

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 8:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

доста съм зает из даскало, но при повече свободно време ще седна да ги текстувам и преведа Very Happy Wink

Reise, reise, Seeman, reise,
und die Wellen weinen leise.
In ihrem Herzen steckt ein Speer,
bluten sich am Ufer leer...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nana

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 5:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Стана малко като Рене от "Ало, ало" и съпротивата, която той НЕ ПОЗНАВА, но както и да е... Малко съм разочарована, честно казано, някакво емигрантско излъчване има на места, но силните парчета компенсират. Може би просто трябва да го чуя още няколко пъти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PAMSTEIN

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 5:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен най-тежкия албум до момента... БРУТАЛЕН!!! headbang А каква е разликата между лимитираното издание и нормалното като съдържание?
Върнете се в началото
Kazekage-sama

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 6:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

PAMSTEIN написа:
Според мен най-тежкия албум до момента... БРУТАЛЕН!!! headbang А каква е разликата между лимитираното издание и нормалното като съдържание?

Албума наиситна е разбивач просто, а Waidmanns Heil е може би една от най-силните им песни изобщо!!! А разликата е, че лимитното издание има 5 парчета които не са намерили място в албума и се съдържат във втори диск!
Върнете се в началото
CrazyRamm

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 7:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Kazekage-sama написа:
PAMSTEIN написа:

Албума наиситна е разбивач просто, а Waidmanns Heil е може би една от най-силните им песни изобщо!!! А разликата е, че лимитното издание има 5 парчета които не са намерили място в албума и се съдържат във втори диск!

Аз също съм за Waidmanns Heil,но от едно слушане.Сега предстои семейна вечеря на LIFAD фон.Вярвам,че ще ни хареса-ДОСТА !!!
Върнете се в началото
mad max
Meat Popsicle

Местожителство: Munich

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 8:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Wiener Blut ме грабна от първото слушане, само това мога да напиша!
....................
ICH WILL... ich will dass ihr mir vertraut...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Белоснежка
същата

Местожителство: Централно.

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 8:17 pm    Заглавие: След 10 прослушвания... ;) Отговорете с цитат

Днес гледах maikng-a на "Mein Teil", и всичко ми се избистри- пичовете просто не искат да се повтарят! За тях танц-метълът е минало. Така че или свикнете с този факт, или ще си имате много ядове в бъдеще.
От гледна точка на звукът на Рамщайн от 1995-2001, албумът е провал. А от гледна точка на един фен, който наистина разбира ходовете в групата, това е шедьовър.

Относно LIFAD- като цялостна продукция според мен стои едно стъпало по-високо от Rosenrot. Но от друга страна, в Rosenrot има отделни парчета, които са ми в топ петицата на любими песни въобще.
Слушане, повечко слушане ли му е майката? Така ли? Laughing Е, когато чух Rosenrot за пръв път, се наелектризирах веднага на въпросните ми любими парчета от там.
Или харесваш нещо, или не! И сто пъти да чуеш новият албум, това не ти гарантира, че ще го заобичаш...
П.П.- Личните ми фаворити от новият албум са Buchstabu, Wiener Blut, и Ich Tu Dir Weh - смея да заявя ,че още от първият път попаднаха в целта Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
schumcho

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 11:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много, МНОГО разбиващ албум, в който според мен слаби парчета няма. Искам да чуя и бонусите в специалното издание, за да съм сигурен, че имаме налице нещо велико! Smile

Върнете се в началото
Безценни

Местожителство: Хаос

МнениеПуснато на: Сря Окт 14, 2009 1:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй, тъй, доживявхме и тоз албум. Голямо чакане падна, големи прогнози, че даже и до билети се доредих. И за какво цялата таз дъндания? Sad

Аз май ще съм първата, дето тук ще я отнесете с камъните, но на мен албумът изобщо не ми хареса. Не знам кога Рамщайн са правили танц-метъл, но знам, че предишните им албуми поне с мелодия разполагаха. И със смисъл.
Преди да почна с лошите неща, нека само спомена, че аз съм от много време фен, поне 10 години са събират. С тази група започнах да уча немски и тя ми показа колко красив език е това. Толкоз затова. Винаги съм се възхищавала на способността да съберат в едно невероятно смислени, поетични текстове (като същевременно пеят за грозни неща, но с красиви метафори), мелодична музика, която зарежда с енергия и страхотна визия.
Не знам как ще е с визията по време на това турне, но от предните неща не е останало нищо в този албум. Текстовете до един са от прости по-прости. Почти никаква мелодия и рима в тях, никакви подмисли, а в Ich tut dir weh, там е наистина отвратително.
A ако ми се слуша траш наместо Wiener Blut ще си пусна St. Anger на Metallica, въпреки че за мен това беше падежът на групата.
Само дето на Тил не му върви да се дере така и песента като цяло е още по- безмелодична.

Да продължавам ли? Заглавната песен нищо не струва. В същия траш стил. Баладите? Там поне има малко идея, но не е кой знае какво.
Waidmanns Heil е единствената (и Pussy), която има мелодия и се запомня. Но текстът тук също куца.
Та така на кратко, за остналите песни не може да се каже кой знае какво толкова по-различно. Това първият албум на Рамщайн, при който и при многократно слушане, ми се налага да прескачам песента още преди да е достигнала средата.
Тъжно е. И дори албумът да е добре издържан във всички останали отношения, то те не са тези, дето ме интересуват като фен.
Rolling Eyes Sad
Много ще му мисля, преди да си взема, кое да е било издание на този албум.

DerMeister

МнениеПуснато на: Сря Окт 14, 2009 3:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Безценни написа:

A ако ми се слуша траш наместо Wiener Blut ще си пусна St. Anger на Metallica, въпреки че за мен това беше падежът на групата.
Само дето на Тил не му върви да се дере така и песента като цяло е още по- безмелодична.

Намираш прилика между trash, St.Anger и Wiener Blut ? Shocked
Безмелодичност? "Класическите" албуми на Рамщайн са далеч от всякаква мелодичност като изключим баладите.
Върнете се в началото
Безценни

Местожителство: Хаос

МнениеПуснато на: Сря Окт 14, 2009 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DerMeister написа:
Безценни написа:

Намираш прилика между trash, St.Anger и Wiener Blut ? Shocked
Безмелодичност? "Класическите" албуми на Рамщайн са далеч от всякаква мелодичност като изключим баладите.

Пусни си двете песни една след друга и наприви сам сравнението. И да, звучи точно като траш- много барабани, хаотични китарни рифове и никаква мелодия.

Кое разбираш под класически албуми? Herzeleid, Sehnsucht? Или Mutter? Вземи коя да е песен от тези албуми и я сравни с коя да е от новия. Намираш ли прилики, а разлики? Мисълтът ми е, че всяка група трябва да се развива, да. Но според мен това ново развитие не би трябвало да е от веднъж и то във вероятно предпоследния или последния албум на групата. И при все това толкова драстично.

Javor Stojanov

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Окт 15, 2009 2:05 pm    Заглавие: RAMMSTEIN v MAdrid Отговорете с цитат

Новия албум е супер як !
За радост една от многото ми мечти се сбъдна : отивам да гледам РАММЩАЙН на живо . В Мадрид ,на 10 ноември 2009. Ако някой друг от БГ ще ходи на този концерт, моля да се свърже с мен , да направим по голяма група . (засега сме четирима).
Върнете се в началото
schumcho

МнениеПуснато на: Чет Окт 15, 2009 8:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Готов съм с преводите на песните, като имам проблеми единствено с B******, където се чудя какво може да значи Bückstabü, както и с две думи във Waidmanns Heil, но иначе всичко друго е наред, ще ги кача до утре, след като внеса последни редакции Smile

Върнете се в началото
PAMSTEIN

МнениеПуснато на: Чет Окт 15, 2009 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като потърсих в речниците, на първата част от думата "Bückstabü" ми излезе "каубой, говедар", а на втората - "прът, пръчка, тояга, жезъл, въдица", което ме навежда на мисълта за камшик Laughing Другия вариант е да е Buchstabe (буква), но силно се съмнявам.
Не знам текста на песента, но камшикът определено ми се връзва в логиката на аблума Very Happy
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> Новини Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

С помощта на: Деян Христов

Оптимизатор BG - SEO, изработка и оптимизация на уеб сайтове и фирмени профили.