ПОРТАЛ | ФОРУМ | ГАЛЕРИЯ | МУЗИКА | ВИДЕО | ТЕКСТОВЕ | ТУРНЕТА | ИСТОРИЯ | ВРЪЗКИ | ДРУГИ

ТЪРСЕНЕ | ПОТРЕБИТЕЛИ | ПРОФИЛ | СЪОБЩЕНИЯ | РЕГИСТРАЦИЯ | ВХОД/ИЗХОД
Регистрация на официален фенклуб - КОМЕНТАРИ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> Фенклуб
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Titan

Местожителство: Brill's Inn, near Undercity, Azeroth

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 12:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Уви, все още никой не е успял да ми даде отговор какви са предимствата на официалния фенклуб и с какво той помага на обикновения фен/член. Горе Нико написа, че предимствата са много и отдолу каза как трябва да се плащат данъци и да се отделя сериозно (и безвъзмездно) време на това.

Освен огромната гордост от това да плащам символична сума, за да съм фен на любимата си група и да се водя част от някаква общност, за какво ДЕ ФАКТО служи един такъв фенклуб?

От 2 седмици ми се казва как съм чернголед, скептичен и негативно настроен, но просто искам да знам това просто нещо бе, хора Rolling Eyes Не се заяждам и не се репча - просто не може всичко да е свежи цветя и щастливи пчели. Ако не питам аз, ще пита някой друг.

Какво ще е предимството, когато Rammstein пак дойдат в България? Че ще имам запазено място на оградата или ще говорим с организаторите да ни пуснат по-рано или на грит & мийт? Или някой ще ни направи 30% отстъпка от билетите?

Наистина, кажете. Искрено любопитен съм.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
R+cheto
Погледната от Оли

Местожителство: Somwhere back in time...

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 3:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами преди да сме официални тук,нямаме право да станем официален клон на истинския фенклуб на Рамщайн!А свържем ли се с тях получаваме предимства,от рода на влизане един час по-рано на концерт,получаване на билети преди официалното им пускане и тн...Всеки има своето право да харесва или да нехаресва нашата кауза!Ние сме се захванали с това нещо,защото искаме в България да има нещо официално свързано с една от най-великите групи,който иска нека бъде с нас!

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Titan ти си един от класическите примери на как някой иска да даде 20 лв и да се види с групата или да запишат албума в тоалетната му.

Такива тябва да знаете ще има бол... сблъсквал съм се с какви ли не такива въпроси и искания.... дори и такива, които са ме питали защо като са се записали към клуба не получават списанието което получават феновете в Англия.... или като пътуваме за концерт.. защо те трябва да си плащат билета та нали са "официални членове"

Проблема е, че в България хората все още се записват във фен клуб за да получат или да изкярярат нещо ...

Във всяка друга нормална държава хората правят фен клубовете с идеална цел.. за да са една общност, за да срещнат сродни души и да имат с кой да споделят радоста от концерти

Чешкият Мейдън клуб наброяват около 100 души и нямат членски вносове, но когато трябва да се направят тениски или каквото и да било събират пари всички!

Тук всеки казва айде да направим тениски ..и чака......
ами тея тениски да не растат по дърветата.... или да не ги (с изжинение) акам
като му се обясни това... той казва ок де като станат готови ще дам пари.... като му се обясни че за да се поръчат тениски трябва първо парите да се съберат и той кава "егати фенклуба"

Безплатните билети за концерти и пускането по-рано можете просто да го забравите .... това трябва да имате пряка връзка с групата а знам хора спечелили да речем такъв пас и като отиват на място организаторите не са запознати с тая процедура и.... у лееево.

Тази година ние това което направихме е пътуването за екскурзията до Румъния и Унгария да е по евтино с 10 лв за членове на клуба.. също така всички тениски които правим (а те наброяват вече 8-9 вида само за 2 години) са по-евтини за членове на клуба.

Вероятно Тошко и Или помнят възможността и да се видят с Paul Dianno
След много преговори и бутане навсякъде ще се опитам и членовете да се видят с Maiden...
В устава сме записали и дейностите, които ще изпълняваме в нея е включена и издателска ... И към края на годината или началото на 2011 очакваме да излезне и първия брой на списание, което ще издава клуба и за което имаме легалното право да правим.

В момента като организация имаме и партньорство с Анимато мюзик и рекламираме и прмотираме новия албум на групата благодарение на което ни се предоставят дискове с намаление или безплатно които да раздадем като награди ... както направихме на миналото парти и чрез игри на сайта

Всичко това разбира се е направено с много труд и благодарение на това че сме регистрирани като организация с такава цел

Извинето отново за дългя пост
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Titan

МнениеПуснато на: Вто Сеп 28, 2010 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

R+cheto е първата, казала нещо по въпроса - влизане час по-рано, билети преди официалното пускане - това вече е друга приказка. Макар че силно се съмнявам това да може да стане наистина, уви Rolling Eyes

И не ме разбирайте погрешно - аз не съм против каузата, даже далеееч не съм против. Просто като нормален човек с акъла си искам да знам ако ще се участва в нещо - какво ще е то и има ли смисъл. Може да си правим масови вакханалии с огнени обръчи, как ше знам ако не питам? Laughing

Dragontear, мерси, ама дай по-полека с пренебрежителния тон. Не си ти човека, за щастие, който да ми каже какъв класически пример съм и че "такива като мене ще има бол".

Поне го каза - правят се клубове с идеална цел. Срещат се хората и си говорят и се радват и слушат музика... ми че то форума и сега си ги прави тия неща... затова 1000 пъти питах какъв е истинския смисъл.

Кооперацията с Анимато за вашия фенклуб обаче е нещо хубаво. Това вече е първа полезна идея.

В крайна сметка, мен не ме притеснява да дам членски внос. Заплата взимам доволно голяма. Но както никой не искам да дава 2 лева на тия мошеници с благотворителните каузи и иконите по улиците (няма да ми наранят бюджета), така и никой не иска да дава пари за нещо неясно. Тениски? Супер, който иска - купува, както стана за концерта. Аз не искам тениска, примерно. Не искам списание (доста безсмислено, апогеят дотук), няма как да отделям време за безплатна бира (примерно) на сбирка. Но все пак съм дал някакъв внос, пак примерно. А искам да съм част от фенклуба. Как да стане всичко това? После един плаща, друг не плаща, един няма време да плати и...

Приемете, че ви говоря от името на... Worst Case Scenario Laughing По-добре да се сблъскате(ме) с нещо подобно сега, в организационния период, отколкото след като е ходено по мъките.
Върнете се в началото
R+cheto
Погледната от Оли

Местожителство: Somwhere back in time...

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2010 12:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Фенклуба на Металика са имали билети един ден преди другите и са влезли по-рано!А и не само това!Всеки сам преценява,пак казвам дали иска да се присъедини към тази кауза,ако мога така да я нарека,в устава,който ще бъде качен и на сайта ще си пише ясно цели,дейности и тн...
Нико срещата с Пол няма да я забравя никога,никога няма да мога да ви се отблагодаря!Вие сте примера,по който искам и ние да вървим!!!

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2010 11:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Т. Сори ако си ме разбрал погрешно подведох се от миналияти пост
Където пита какво точно ще предимството ти да си в ФК когато има концерт на Rammstein в БГ

Не съм искал да те нападм и ли да говоря с какъвто и да е е тон .. но пък беше идеален пример за това че повечето хора търсят някаква облага.

Напълно си прави че никой не иска да дава пари на някакви неясни субекти

Едно е да речем да дадеш 20 лева на някакви типове дето се събират и пият бира от някакъв си форум

И друго е когато една организация има утвърдени правила , членски вносове отчети за всяка похарчена стотинка и ясно представни цели. И съответоно е подсъдима ако има някакви нередности.

Едно е да отидеш и да кажеш дадох 20 кв за тениска на оня да ми направи тениска и не си я получих

И друго е платих на тази организация за тениска за която те са длъжни да ми издадат квитанция и не сия получих.

Незнам дали усещаш разликите. Така именно ще придобиете статута на сериозна организация а не шайка с форум (говоря общо казано не конкретно)

Ако решите че всичко това не ви е нужно не го правете
Тогава не виждам защо да не даваш и на хората с икони по улиците два лева ...Така и така си дал на форума 20 Wink статута им е един и същ

Отново извинявай ако съм те засегнал с нещо
Върнете се в началото
Titan

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2010 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, извинявай и аз, че подскочих, ама бях малко така настроен Very Happy

Иначе думата "облага" е може би малко мазна за това, кеото имах предвид, а именно - полза. Ако някой няма полза от нещо и просто дава пари в името на идеалната цел няма да мине много време и ще се запита за какво давам 1, 2, 5, 20 лева, аджеба?

Това е всичко, не че търся начин да получа безплатен билет, диск, тениска и суичър Laughing Като ше давам и 20 стотинки, поне да знам кдъе ще отидат те и от тях да излезе нещо полезно и приятно за всички Razz
Върнете се в началото
Ludnichar
SiteAdmin

Местожителство: Лудницата

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2010 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Геш, ще ти дам няколко примера, надявам се да ти бъдат полезни да разбереш какво имаме предвид...

1. Като правих екскурзия за Белград събирах пари за нея абсолютно нелегално... Защото аз съм човека, който наема автобуса и от там нататък събирах пари от останалите пътуващи без да мога да им издам бележка, или каквото и да било. Честно казано ми стана интерсно как повече от 30 човека (познавах около 20 от пътуващите преварително) повериха 40 лева на напълно непознат за тях човек...
Ако имахме организация, тя щеше да наеме автобуса, а не физическо лице (т.е. аз) и всичко щеше да е ясно относно събирането на парите и пътуването.
Абсолютно същата процедура е и с тениските. Като събрах по 16 лева за тениските в Белград и после в София всичко това не беше легално и никой не можеше да е сигурен, че няма да "духна" с тия пари и да не ме видят повече.

2. Всички странични лица, както и нови членове ще гледат на нас далеч по сериозно ако сме регистриран и официален фенклуб. Примерно догодина Рамеца ако пак решат да идват може да говорим с организаторите да ни пуснат по-рано примерно, или да ни направят Мийт&Грийт... Не е гаранция, че ще стане, но ако сме официална организация шанса това да се случи е пъти по-голям.

3. Една организация винаги се нуждае от КАСА. За всичко, което се прави са нужни пари. Също и за сайта ни.
За тениските за феста получих поне 20 запитвания след него дали има още и дали може още някой да си купи. Ако имахме КАСА тогава щяхме вместо 50 да направим примерно 60, или 70 и когато се появят още кандидати, направо можем да им дадем такава тениска, разбира се срещу съответната сума. И тоя човек като си има вече тениска, на която пише "ФЕНКЛУБ РАМЩАЙН БЪЛГАРИЯ" ще гледа много по-сериозно на нас... Като на сериозна организация, а не като на сбирщина пияници, обичащи да висят по пейките в борисовата.

Не, че сега не може да си направим КАСА, макар че май ще е незаконно. Ама едно е да даваш пари на лицето "Тодор Чоевски" (примерно) и да се надяваш, че той ще направи с тях каквото е нужно, друго е да ги дадеш на официалната и законна организация "фенклуб РАМЩАЙН България" , която е длъжна да направи с тях каквото е заявила, иначе както каза и Нико, е подсъдима.

Надявам се да се замислиш върху тези примерчета. Smile
Върнете се в началото
Titan

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2010 2:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прав си за всичко, което каза. Вече е малко по-изяснена картинката. Остава да се реши как ще се събира въпросния внос - годишно или месечно, на половин година...? И в какъв размер ще да е Surprised

Но това вече са неща за обсъждане на маса.
Върнете се в началото
Ludnichar
SiteAdmin

Местожителство: Лудницата

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2010 3:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами оная вечер на мини-събранието го обсъждахме! Следващия път, ако имаш възможност, ела... Ще има поне още 2-3 такива, преди учредителното събрание! Smile
Върнете се в началото
nana

МнениеПуснато на: Сря Сеп 29, 2010 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да пожелая успех на доброто начинание и ако има нещо, с което мога да помогна, бих се включила с удоволствие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
das Model

МнениеПуснато на: Чет Сеп 30, 2010 10:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко късно се появявам с отговора и може да се повторя, но не мога да не си кажа, защото лятото ми е още прясно.
Смисълът на официалния фенклуб е да имаме персонификация, да имаме лице, чрез което лице да получим заветната среща с групата- дали в БГ или някъде другаде. В България няма такъв фенклуб. Няма как да претендираме за каквото и да било преди да се регистрираме. Не казвам, че тогава ще е елементарно лесно, но ще е възможно. Видяхме без официална организация какво се случи на 23.06.2010, нали? Мисля, че не е нужно да припомням.
R+cheto ви припомни за фенклуба на Metallica и за придобивките, които имат като такъв клуб.
Това е съвсем накратко за ползите от клуба.
Върнете се в началото
Rammstein_fan97

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2010 11:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинете за тъпия въпрос ама как мога да стана член на българския фен клуб на рамщайн?Смисъл искам през 2011 ако идват да мога да се снимам с тях и да си взема афтограф
Sad Sad Sad

du
Site Admin

МнениеПуснато на: Съб Окт 23, 2010 12:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

След регистрацията ще бъде публикувана подробна информация за това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
k.staev

МнениеПуснато на: Вто Юли 12, 2011 7:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се, но видях, че има тема с която Ду е поставил началото на регистрация като официален Фенклуб. Та въпроса ми е. Има ли вече официален фенклуб ? Извинявам се ако съм повторил някой.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
НОВА ТЕМА     НОВ ОТГОВОР    WWW.RAMMSTEINBG.C0M Форуми -> Фенклуб Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

С помощта на: Деян Христов

Оптимизатор BG - SEO, изработка и оптимизация на уеб сайтове и фирмени профили.